Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 36.67% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 31.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 31.67% |
BRAILA · Brăila · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 60 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 60 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 60 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 36.67% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 31.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 31.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 60 rezultate · 59 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 10.17% | |
| A2 | 29 | 49.15% | |
| B1 | 19 | 32.20% | |
| B2 | 5 | 8.47% |
D — Competențe digitale · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 43 | 71.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 28.33% |
E a) — Limba și literatura română · 60 rezultate · 60 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.33% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 28.33% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 31.67% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 18.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 3.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 60 rezultate · 60 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.67% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.00% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 35.00% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 6.06% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.06% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.06% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 12.12% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.06% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 24.24% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 21.21% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 36.67% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 31.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 31.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 60 rezultate · 59 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 10.17% | |
| A2 | 29 | 49.15% | |
| B1 | 19 | 32.20% | |
| B2 | 5 | 8.47% |
D — Competențe digitale · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 43 | 71.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 28.33% |
E a) — Limba și literatura română · 60 rezultate · 60 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.33% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 28.33% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 31.67% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 18.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 3.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 60 rezultate · 60 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.67% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.00% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 35.00% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 6.06% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.06% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.06% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 12.12% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.06% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 24.24% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 21.21% | |
| 10 | 0 | 0.00% |