Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 236 rezultate · 236 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 2.97% | |
| Utilizator experimentat | 228 | 96.61% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.42% |
SUCEAVA · Suceava · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 236 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 236 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 236 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 236 rezultate · 236 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 2.97% | |
| Utilizator experimentat | 228 | 96.61% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 196 rezultate · 192 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 0.52% | |
| A2 | 17 | 8.85% | |
| B1 | 35 | 18.23% | |
| B2 | 139 | 72.40% |
C — Competențe într-o limbă străină · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 10.00% | |
| B1 | 23 | 57.50% | |
| B2 | 13 | 32.50% |
D — Competențe digitale · 236 rezultate · 233 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 80 | 34.33% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 9.44% | |
| Utilizator incepator | 16 | 6.87% | |
| Utilizator nivel mediu | 115 | 49.36% |
E a) — Limba și literatura română · 236 rezultate · 234 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.43% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 0.85% | |
| 5,00–5,99 | 37 | 15.81% | |
| 6,00–6,99 | 60 | 25.64% | |
| 7,00–7,99 | 52 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 55 | 23.50% | |
| 9,00–9,99 | 27 | 11.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 236 rezultate · 233 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 1.72% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 0.86% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 0.86% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 8.58% | |
| 6,00–6,99 | 46 | 19.74% | |
| 7,00–7,99 | 75 | 32.19% | |
| 8,00–8,99 | 55 | 23.61% | |
| 9,00–9,99 | 24 | 10.30% | |
| 10 | 5 | 2.15% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 178 rezultate · 174 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.57% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 1.15% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 23 | 13.22% | |
| 7,00–7,99 | 40 | 22.99% | |
| 8,00–8,99 | 54 | 31.03% | |
| 9,00–9,99 | 48 | 27.59% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 58 rezultate · 58 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.72% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.72% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 17.24% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 24.14% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 22.41% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 29.31% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 25 | 96.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.85% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.55% | |
| B1 | 4 | 18.18% | |
| B2 | 17 | 77.27% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 25.00% | |
| B1 | 2 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.69% | |
| Utilizator incepator | 3 | 11.54% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 57.69% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 19.23% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 34.62% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 46.15% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 19.23% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.76% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 38.10% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 80.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.69% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 92.31% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 9.52% | |
| B1 | 2 | 9.52% | |
| B2 | 17 | 80.95% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 4 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 47.83% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 13.04% | |
| Utilizator incepator | 2 | 8.70% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 30.43% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.54% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 30.77% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.54% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 19.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 34.62% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 34.62% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 19.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 85 rezultate · 85 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 2.35% | |
| Utilizator experimentat | 83 | 97.65% |
C — Competențe într-o limbă străină · 65 rezultate · 64 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 6.25% | |
| B1 | 14 | 21.88% | |
| B2 | 46 | 71.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 5.00% | |
| B1 | 10 | 50.00% | |
| B2 | 9 | 45.00% |
D — Competențe digitale · 85 rezultate · 85 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 38.82% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 9.41% | |
| Utilizator incepator | 6 | 7.06% | |
| Utilizator nivel mediu | 38 | 44.71% |
E a) — Limba și literatura română · 85 rezultate · 84 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 21 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 20.24% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 30.95% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 13.10% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 85 rezultate · 84 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 22.62% | |
| 7,00–7,99 | 24 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 9.52% | |
| 10 | 3 | 3.57% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 54 rezultate · 53 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.89% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 7.55% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 11.32% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 18.87% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 28.30% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 32.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 19.35% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.81% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 16.13% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 35.48% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.33% | |
| Utilizator experimentat | 29 | 96.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.70% | |
| A2 | 8 | 29.63% | |
| B1 | 6 | 22.22% | |
| B2 | 12 | 44.44% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 33.33% | |
| B2 | 2 | 66.67% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 43.33% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 6.67% | |
| Utilizator incepator | 1 | 3.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 46.67% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.33% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 23.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 23.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 16.67% | |
| 10 | 1 | 3.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.24% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 27.59% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 37.93% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 11.76% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 88.24% |
C — Competențe într-o limbă străină · 13 rezultate · 13 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 7.69% | |
| B1 | 2 | 15.38% | |
| B2 | 10 | 76.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 25.00% | |
| B1 | 3 | 75.00% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 17.65% | |
| Utilizator incepator | 2 | 11.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 70.59% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 47.06% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 17.65% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 12 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 41.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 29 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.17% | |
| B1 | 5 | 20.83% | |
| B2 | 18 | 75.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 20.00% | |
| B1 | 3 | 60.00% | |
| B2 | 1 | 20.00% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 20.69% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 10.34% | |
| Utilizator incepator | 2 | 6.90% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 62.07% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 27 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 51.85% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.57% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 39.29% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 21.43% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 23 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 9.52% | |
| B2 | 19 | 90.48% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 34.78% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 17.39% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 47.83% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 26.09% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 26.09% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 17.39% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 34.78% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 26.09% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.04% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 41.18% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 17.65% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |