Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 32.43% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 54.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 13.51% |
CLINCENI · Ilfov · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 37 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 37 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 37 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 32.43% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 54.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 13.51% |
C — Competențe într-o limbă străină · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 8.11% | |
| A2 | 8 | 21.62% | |
| B1 | 13 | 35.14% | |
| B2 | 13 | 35.14% |
D — Competențe digitale · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 22 | 59.46% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 40.54% |
E a) — Limba și literatura română · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.70% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 13.51% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 54.05% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 21.62% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.41% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.41% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.11% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 40.54% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 18.92% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 8.11% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 8.11% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 10.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 35 rezultate · 35 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 5.71% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.86% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 25.71% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 22.86% | |
| 10 | 1 | 2.86% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 32.43% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 54.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 13.51% |
C — Competențe într-o limbă străină · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 8.11% | |
| A2 | 8 | 21.62% | |
| B1 | 13 | 35.14% | |
| B2 | 13 | 35.14% |
D — Competențe digitale · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 22 | 59.46% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 40.54% |
E a) — Limba și literatura română · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.70% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 13.51% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 54.05% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 21.62% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.41% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.41% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.11% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 40.54% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 18.92% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 8.11% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 8.11% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 10.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 35 rezultate · 35 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 5.71% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.86% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 25.71% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 22.86% | |
| 10 | 1 | 2.86% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |