Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 57 rezultate · 57 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 38.60% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 42.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 19.30% |
LOVRIN · Timiș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 57 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 57 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 57 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 57 rezultate · 57 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 38.60% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 42.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 19.30% |
C — Competențe într-o limbă străină · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 5.56% | |
| A2 | 16 | 29.63% | |
| B1 | 16 | 29.63% | |
| B2 | 19 | 35.19% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 66.67% | |
| A2 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 57 rezultate · 57 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 10.53% | |
| Utilizator incepator | 21 | 36.84% | |
| Utilizator nivel mediu | 30 | 52.63% |
E a) — Limba și literatura română · 57 rezultate · 53 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.89% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 15.09% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 11.32% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 43.40% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 13.21% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 9.43% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 1.89% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.77% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 57 rezultate · 53 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 7.55% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 7.55% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 9.43% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.77% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 18.87% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 22.64% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 16.98% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 11.32% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 56 rezultate · 51 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.96% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 7.84% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 7.84% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 13.73% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.57% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 19.61% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 21.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 57 rezultate · 57 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 38.60% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 42.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 19.30% |
C — Competențe într-o limbă străină · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 5.56% | |
| A2 | 16 | 29.63% | |
| B1 | 16 | 29.63% | |
| B2 | 19 | 35.19% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 66.67% | |
| A2 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 57 rezultate · 57 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 10.53% | |
| Utilizator incepator | 21 | 36.84% | |
| Utilizator nivel mediu | 30 | 52.63% |
E a) — Limba și literatura română · 57 rezultate · 53 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.89% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 15.09% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 11.32% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 43.40% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 13.21% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 9.43% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 1.89% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.77% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 57 rezultate · 53 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 7.55% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 7.55% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 9.43% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.77% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 18.87% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 22.64% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 16.98% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 11.32% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 56 rezultate · 51 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.96% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 7.84% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 7.84% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 13.73% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.57% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 19.61% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 21.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |