Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 80 rezultate · 80 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 32 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 38.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 21.25% |
SLATINA · Olt · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 80 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 80 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 80 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 80 rezultate · 80 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 32 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 38.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 21.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 80 rezultate · 78 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 28 | 35.90% | |
| A2 | 26 | 33.33% | |
| B1 | 13 | 16.67% | |
| B2 | 11 | 14.10% |
D — Competențe digitale · 80 rezultate · 80 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 72 | 90.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 10.00% |
E a) — Limba și literatura română · 80 rezultate · 80 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 6.25% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 7.50% | |
| 3,00–3,99 | 9 | 11.25% | |
| 4,00–4,99 | 14 | 17.50% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 22.50% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 22.50% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 80 rezultate · 79 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.27% | |
| 2,00–2,99 | 5 | 6.33% | |
| 3,00–3,99 | 13 | 16.46% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 8.86% | |
| 5,00–5,99 | 29 | 36.71% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 11.39% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 8.86% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 8.86% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 7.35% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 8.82% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 20.59% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 10.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 11 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 18.18% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 80 rezultate · 80 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 32 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 38.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 21.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 80 rezultate · 78 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 28 | 35.90% | |
| A2 | 26 | 33.33% | |
| B1 | 13 | 16.67% | |
| B2 | 11 | 14.10% |
D — Competențe digitale · 80 rezultate · 80 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 72 | 90.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 10.00% |
E a) — Limba și literatura română · 80 rezultate · 80 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 6.25% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 7.50% | |
| 3,00–3,99 | 9 | 11.25% | |
| 4,00–4,99 | 14 | 17.50% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 22.50% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 22.50% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 80 rezultate · 79 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.27% | |
| 2,00–2,99 | 5 | 6.33% | |
| 3,00–3,99 | 13 | 16.46% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 8.86% | |
| 5,00–5,99 | 29 | 36.71% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 11.39% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 8.86% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 8.86% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 7.35% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 8.82% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 20.59% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 10.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 11 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 18.18% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |