Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 108 rezultate · 108 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 40 | 37.04% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 24.07% | |
| Utilizator nivel mediu | 42 | 38.89% |
PITESTI · Argeș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 108 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 108 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 108 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 108 rezultate · 108 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 40 | 37.04% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 24.07% | |
| Utilizator nivel mediu | 42 | 38.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 101 rezultate · 99 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 13 | 13.13% | |
| A2 | 31 | 31.31% | |
| B1 | 24 | 24.24% | |
| B2 | 31 | 31.31% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 85.71% | |
| B1 | 1 | 14.29% |
D — Competențe digitale · 108 rezultate · 108 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 2.78% | |
| Utilizator incepator | 78 | 72.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 108 rezultate · 107 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 0.93% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.93% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 2.80% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 9.35% | |
| 5,00–5,99 | 38 | 35.51% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 17.76% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 19.63% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 10.28% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 2.80% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 108 rezultate · 108 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 0.93% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.93% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 2.78% | |
| 5,00–5,99 | 26 | 24.07% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 23.15% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 19.44% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 12.04% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 11.11% | |
| 10 | 2 | 1.85% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.03% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.06% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 12.12% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.06% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 21.21% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 74 rezultate · 74 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 4.05% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 5.41% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.41% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.70% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 8.11% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 14.86% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 25.68% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 29.73% | |
| 10 | 1 | 1.35% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 108 rezultate · 108 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 40 | 37.04% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 24.07% | |
| Utilizator nivel mediu | 42 | 38.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 101 rezultate · 99 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 13 | 13.13% | |
| A2 | 31 | 31.31% | |
| B1 | 24 | 24.24% | |
| B2 | 31 | 31.31% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 85.71% | |
| B1 | 1 | 14.29% |
D — Competențe digitale · 108 rezultate · 108 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 2.78% | |
| Utilizator incepator | 78 | 72.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 108 rezultate · 107 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 0.93% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.93% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 2.80% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 9.35% | |
| 5,00–5,99 | 38 | 35.51% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 17.76% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 19.63% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 10.28% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 2.80% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 108 rezultate · 108 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 0.93% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.93% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 2.78% | |
| 5,00–5,99 | 26 | 24.07% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 23.15% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 19.44% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 12.04% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 11.11% | |
| 10 | 2 | 1.85% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.03% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.06% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 12.12% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.06% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 21.21% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 74 rezultate · 74 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 4.05% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 5.41% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.41% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.70% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 8.11% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 14.86% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 25.68% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 29.73% | |
| 10 | 1 | 1.35% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |