Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 79 rezultate · 79 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 32 | 40.51% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 32.91% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 26.58% |
TARGU JIU · Gorj · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 79 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 79 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 79 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 79 rezultate · 79 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 32 | 40.51% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 32.91% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 26.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 73 rezultate · 70 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 18 | 25.71% | |
| A2 | 27 | 38.57% | |
| B1 | 14 | 20.00% | |
| B2 | 11 | 15.71% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 83.33% | |
| A2 | 1 | 16.67% |
D — Competențe digitale · 79 rezultate · 77 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 2.60% | |
| Utilizator incepator | 60 | 77.92% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 19.48% |
E a) — Limba și literatura română · 79 rezultate · 77 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 5.19% | |
| 2,00–2,99 | 9 | 11.69% | |
| 3,00–3,99 | 14 | 18.18% | |
| 4,00–4,99 | 12 | 15.58% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 22.08% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 6.49% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 6.49% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 79 rezultate · 76 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 5.26% | |
| 3,00–3,99 | 20 | 26.32% | |
| 4,00–4,99 | 12 | 15.79% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 23.68% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 14.47% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 6.58% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 5.26% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.63% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 57 rezultate · 53 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.89% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 3.77% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 11.32% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 9.43% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 16.98% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 18.87% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 15.09% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 15.09% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 7.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 23.81% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 79 rezultate · 79 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 32 | 40.51% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 32.91% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 26.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 73 rezultate · 70 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 18 | 25.71% | |
| A2 | 27 | 38.57% | |
| B1 | 14 | 20.00% | |
| B2 | 11 | 15.71% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 83.33% | |
| A2 | 1 | 16.67% |
D — Competențe digitale · 79 rezultate · 77 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 2.60% | |
| Utilizator incepator | 60 | 77.92% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 19.48% |
E a) — Limba și literatura română · 79 rezultate · 77 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 5.19% | |
| 2,00–2,99 | 9 | 11.69% | |
| 3,00–3,99 | 14 | 18.18% | |
| 4,00–4,99 | 12 | 15.58% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 22.08% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 6.49% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 6.49% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 79 rezultate · 76 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 5.26% | |
| 3,00–3,99 | 20 | 26.32% | |
| 4,00–4,99 | 12 | 15.79% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 23.68% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 14.47% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 6.58% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 5.26% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.63% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 57 rezultate · 53 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.89% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 3.77% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 11.32% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 9.43% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 16.98% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 18.87% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 15.09% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 15.09% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 7.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 23.81% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |