Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 46.43% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 35.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 17.86% |
CHIAJNA · Ilfov · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 28 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 28 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 28 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 46.43% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 35.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 17.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 14.81% | |
| A2 | 7 | 25.93% | |
| B1 | 12 | 44.44% | |
| B2 | 4 | 14.81% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.57% | |
| Utilizator incepator | 25 | 89.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 7.14% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 26 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 7.69% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 11.54% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 15.38% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.54% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 10 rezultate · 9 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 22.22% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 22.22% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 23 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 13.04% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 13.04% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.35% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.04% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 17.39% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 26.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 33.33% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 38.89% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 11.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 17 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.88% | |
| A2 | 2 | 11.76% | |
| B1 | 10 | 58.82% | |
| B2 | 4 | 23.53% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.56% | |
| Utilizator incepator | 15 | 83.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 11.11% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.88% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 23.53% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 35.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 14 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 35.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 33.33% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 60.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 10.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 30.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 30.00% | |
| A2 | 5 | 50.00% | |
| B1 | 2 | 20.00% |
D — Competențe digitale · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 10 | 100.00% |
E a) — Limba și literatura română · 10 rezultate · 9 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 11.11% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 11.11% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 10 rezultate · 9 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 22.22% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 22.22% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 9 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 33.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |