Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 28.95% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 34.21% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 36.84% |
OVIDIU · Constanța · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 38 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 38 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 38 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 28.95% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 34.21% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 36.84% |
C — Competențe într-o limbă străină · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.63% | |
| A2 | 11 | 28.95% | |
| B1 | 7 | 18.42% | |
| B2 | 19 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 2.63% | |
| Utilizator incepator | 27 | 71.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 26.32% |
E a) — Limba și literatura română · 38 rezultate · 37 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 10.81% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 10.81% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 18.92% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 21.62% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 18.92% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 13.51% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 38 rezultate · 37 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 10.81% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 13.51% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 13.51% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 10.81% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 10.81% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 24.32% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 13.51% | |
| 10 | 1 | 2.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 29 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 6.90% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 6.90% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.90% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.34% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 31.03% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.34% | |
| 10 | 1 | 3.45% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 38.89% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 44.44% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 8 | 44.44% | |
| B1 | 3 | 16.67% | |
| B2 | 7 | 38.89% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 18 | 100.00% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 22.22% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.56% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 66.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 13.33% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 13.33% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 13.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 30.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.00% | |
| A2 | 3 | 15.00% | |
| B1 | 4 | 20.00% | |
| B2 | 12 | 60.00% |
D — Competențe digitale · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.00% | |
| Utilizator incepator | 9 | 45.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 20 rezultate · 19 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.79% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 21.05% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 10.53% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 19 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 10.53% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 21.05% | |
| 10 | 1 | 5.26% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 14 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 35.71% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 14.29% | |
| 10 | 1 | 7.14% |