Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 30.95% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 59.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 9.52% |
HOTARELE · Giurgiu · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 42 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 42 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 42 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 30.95% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 59.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 9.52% |
C — Competențe într-o limbă străină · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 14.29% | |
| A2 | 13 | 30.95% | |
| B1 | 10 | 23.81% | |
| B2 | 13 | 30.95% |
D — Competențe digitale · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 26.19% | |
| Utilizator incepator | 1 | 2.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 42.86% |
E a) — Limba și literatura română · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 19.05% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 35 rezultate · 35 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.57% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 25.71% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 25.71% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 11.43% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 42.86% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 57.14% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.44% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 14.63% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 4.88% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 17.07% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 34.15% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 24.39% | |
| 10 | 1 | 2.44% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 34.29% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 5.71% |
C — Competențe într-o limbă străină · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 14.29% | |
| A2 | 11 | 31.43% | |
| B1 | 7 | 20.00% | |
| B2 | 12 | 34.29% |
D — Competențe digitale · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 25.71% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 31.43% | |
| Utilizator incepator | 1 | 2.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 35 rezultate · 35 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.71% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 17.14% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 17.14% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 17.14% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 8.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 35 rezultate · 35 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.57% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 25.71% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 25.71% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 11.43% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.94% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 8.82% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 32.35% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 29.41% | |
| 10 | 1 | 2.94% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 57.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 14.29% | |
| A2 | 2 | 28.57% | |
| B1 | 3 | 42.86% | |
| B2 | 1 | 14.29% |
D — Competențe digitale · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 42.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 57.14% |
E a) — Limba și literatura română · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 28.57% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 42.86% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 57.14% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 42.86% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |