Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 68 rezultate · 68 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 16.18% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 80.88% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 2.94% |
BACAU · Bacău · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 68 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 68 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 68 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 68 rezultate · 68 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 16.18% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 80.88% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 2.94% |
C — Competențe într-o limbă străină · 68 rezultate · 55 niveluri raportate · Stări: 13 (Neraportat: 13)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 10.91% | |
| B1 | 15 | 27.27% | |
| B2 | 34 | 61.82% |
D — Competențe digitale · 68 rezultate · 66 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 22.73% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 3.03% | |
| Utilizator incepator | 6 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 43 | 65.15% |
E a) — Limba și literatura română · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.47% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 7.35% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 14.71% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 20.59% | |
| 8,00–8,99 | 21 | 30.88% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.94% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 16.18% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 7.35% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 23.53% | |
| 9,00–9,99 | 24 | 35.29% | |
| 10 | 2 | 2.94% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 35.71% | |
| 10 | 2 | 14.29% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 53 rezultate · 53 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.66% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 3.77% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 3.77% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 28.30% | |
| 9,00–9,99 | 29 | 54.72% | |
| 10 | 2 | 3.77% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 13.33% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 80.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 6.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 11 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 9.09% | |
| B1 | 4 | 36.36% | |
| B2 | 6 | 54.55% |
D — Competențe digitale · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 20.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 6.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 73.33% |
E a) — Limba și literatura română · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 46.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 53.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 42.86% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 14.29% | |
| 10 | 1 | 14.29% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.83% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 79.17% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 5.26% | |
| B1 | 5 | 26.32% | |
| B2 | 13 | 68.42% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 65.22% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 4.17% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.26% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.26% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 31.58% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 57.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 87.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 8 rezultate · 5 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 60.00% | |
| B2 | 2 | 40.00% |
D — Competențe digitale · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 12.50% | |
| Utilizator incepator | 1 | 12.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 75.00% |
E a) — Limba și literatura română · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 37.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 1 | 12.50% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 16.67% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 80.95% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 20.00% | |
| B1 | 3 | 15.00% | |
| B2 | 13 | 65.00% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 10.00% | |
| Utilizator incepator | 3 | 15.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 55.00% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.52% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.76% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 100.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 35.00% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 45.00% | |
| 10 | 1 | 5.00% |