Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 32.43% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 54.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 13.51% |
NADLAC · Arad · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 37 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 37 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 37 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 32.43% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 54.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 13.51% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 83.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 34 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 11.11% | |
| B1 | 5 | 18.52% | |
| B2 | 19 | 70.37% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 50.00% | |
| B1 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 13.51% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.70% | |
| Utilizator incepator | 11 | 29.73% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 54.05% |
E a) — Limba și literatura română · 37 rezultate · 36 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 19.44% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 19.44% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 37 rezultate · 36 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 13.89% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 13.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 36 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 5.56% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 19.44% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 27.78% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 38.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 32.43% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 54.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 13.51% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 83.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 34 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 11.11% | |
| B1 | 5 | 18.52% | |
| B2 | 19 | 70.37% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 50.00% | |
| B1 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 13.51% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.70% | |
| Utilizator incepator | 11 | 29.73% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 54.05% |
E a) — Limba și literatura română · 37 rezultate · 36 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 19.44% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 19.44% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 37 rezultate · 36 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 13.89% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 13.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 36 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 5.56% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 19.44% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 27.78% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 38.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |