Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 97 rezultate · 97 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 18.56% | |
| Utilizator experimentat | 75 | 77.32% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 4.12% |
TARGU LAPUS · Maramureș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 97 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 97 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 97 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 97 rezultate · 97 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 18.56% | |
| Utilizator experimentat | 75 | 77.32% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 4.12% |
C — Competențe într-o limbă străină · 93 rezultate · 88 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 9.09% | |
| A2 | 18 | 20.45% | |
| B1 | 17 | 19.32% | |
| B2 | 45 | 51.14% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 25.00% | |
| B1 | 1 | 25.00% | |
| B2 | 2 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 97 rezultate · 97 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 22.68% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 17.53% | |
| Utilizator incepator | 29 | 29.90% | |
| Utilizator nivel mediu | 29 | 29.90% |
E a) — Limba și literatura română · 97 rezultate · 97 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.06% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 4.12% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 17.53% | |
| 6,00–6,99 | 23 | 23.71% | |
| 7,00–7,99 | 19 | 19.59% | |
| 8,00–8,99 | 23 | 23.71% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 9.28% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 56 rezultate · 56 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.79% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 11 | 19.64% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 16.07% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 8.93% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 10.71% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.70% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 17.39% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 34.78% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 1 | 4.35% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.56% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 27.78% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 4.76% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 38.10% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 25.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 56 rezultate · 56 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.79% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.36% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 17.86% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 16.07% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 17.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 46.15% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 40.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 14.81% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 14.81% | |
| A2 | 8 | 29.63% | |
| B1 | 6 | 22.22% | |
| B2 | 9 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator incepator | 12 | 44.44% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 48.15% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 40.74% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.41% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 18.52% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 29.63% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 25.93% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.41% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 23 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 15.00% | |
| B1 | 1 | 5.00% | |
| B2 | 16 | 80.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 34.78% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 43.48% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 21.74% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 30.43% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 17.39% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 21.74% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.70% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 17.39% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 34.78% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 1 | 4.35% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 46.15% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 88.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 12.50% | |
| B1 | 2 | 12.50% | |
| B2 | 12 | 75.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 33.33% | |
| Utilizator incepator | 1 | 5.56% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 16.67% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.56% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.56% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 27.78% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 7.69% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 46.15% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 25.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 13.79% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 86.21% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 16.00% | |
| A2 | 5 | 20.00% | |
| B1 | 8 | 32.00% | |
| B2 | 8 | 32.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 50.00% | |
| B1 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 17.24% | |
| Utilizator incepator | 16 | 55.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 27.59% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 17.24% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 24.14% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 24.14% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 31.03% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 10.34% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.34% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 24.14% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.34% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.69% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.45% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.24% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.90% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 31.03% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 31.03% | |
| 10 | 0 | 0.00% |