Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 23.73% | |
| Utilizator experimentat | 36 | 61.02% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 15.25% |
HARSOVA · Constanța · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 59 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 59 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 59 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 23.73% | |
| Utilizator experimentat | 36 | 61.02% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 15.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 58 rezultate · 58 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 3.45% | |
| A2 | 20 | 34.48% | |
| B1 | 11 | 18.97% | |
| B2 | 25 | 43.10% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 37.29% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 30.51% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 32.20% |
E a) — Limba și literatura română · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.69% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 10.17% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 11.86% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 28.81% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 27.12% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 20.34% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 34.48% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.34% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 34.48% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.33% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.33% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 23.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 3.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 2 | 7.69% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 100.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 73.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 10.34% | |
| B1 | 8 | 27.59% | |
| B2 | 18 | 62.07% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 20.00% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.33% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.33% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.33% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 23.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 3.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 2 | 7.69% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 100.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 27.59% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 48.28% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 24.14% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 6.90% | |
| A2 | 17 | 58.62% | |
| B1 | 3 | 10.34% | |
| B2 | 7 | 24.14% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 44.83% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 10.34% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 44.83% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 17.24% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.69% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 31.03% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.69% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 34.48% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.34% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 34.48% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |