Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 13.33% | |
| Utilizator experimentat | 52 | 86.67% |
PODU ILOAIEI · Iași · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 60 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 60 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 60 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 13.33% | |
| Utilizator experimentat | 52 | 86.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 53 rezultate · 50 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 11 | 22.00% | |
| A2 | 21 | 42.00% | |
| B1 | 6 | 12.00% | |
| B2 | 12 | 24.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 57.14% | |
| A2 | 3 | 42.86% |
D — Competențe digitale · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 18.33% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 6.67% | |
| Utilizator incepator | 14 | 23.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 31 | 51.67% |
E a) — Limba și literatura română · 60 rezultate · 58 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.72% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.17% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 12.07% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 22.41% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 25.86% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 6.90% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 8.62% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 60 rezultate · 57 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 6 | 10.53% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 3.51% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 7.02% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 24.56% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 19.30% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 8.77% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.75% | |
| 10 | 2 | 3.51% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 22 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 27.27% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 13.64% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 31.82% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.55% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 11 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 18.18% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 18.18% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 2 | 66.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 23.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 21 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 21.05% | |
| A2 | 5 | 26.32% | |
| B1 | 4 | 21.05% | |
| B2 | 6 | 31.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 19.05% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 14.29% | |
| Utilizator incepator | 2 | 9.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 57.14% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.76% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.76% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 23.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 23.81% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.52% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 23.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 26.67% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 73.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 14 rezultate · 12 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 25.00% | |
| A2 | 8 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 8.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 6.67% | |
| Utilizator incepator | 9 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 15 rezultate · 13 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.69% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.69% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 30.77% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 30.77% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 13 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 38.46% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.69% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 15.38% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 13 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 15.38% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 30.77% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 30.77% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 13.33% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 86.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 13 rezultate · 13 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 15.38% | |
| A2 | 6 | 46.15% | |
| B1 | 1 | 7.69% | |
| B2 | 4 | 30.77% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 6.67% | |
| Utilizator incepator | 1 | 6.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 53.33% |
E a) — Limba și literatura română · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 14 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 2 | 14.29% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 11 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 18.18% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 18.18% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 2 | 66.67% |
A — Comunicare orală în limba română · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 22.22% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 77.78% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 6 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 33.33% | |
| A2 | 2 | 33.33% | |
| B2 | 2 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 11.11% | |
| Utilizator incepator | 2 | 22.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 66.67% |
E a) — Limba și literatura română · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 11.11% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |