Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 36.54% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 48.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 15.38% |
RACARI · Dâmbovița · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 52 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 52 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 52 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 36.54% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 48.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 15.38% |
C — Competențe într-o limbă străină · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 13.73% | |
| A2 | 12 | 23.53% | |
| B1 | 4 | 7.84% | |
| B2 | 28 | 54.90% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 7.69% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 15.38% | |
| Utilizator incepator | 25 | 48.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 28.85% |
E a) — Limba și literatura română · 52 rezultate · 50 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 12.00% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 28.00% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 24.00% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 16.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 12.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 20.69% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.24% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 24.14% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.79% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.34% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 21 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 23.81% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 14.29% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 19.05% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.76% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.52% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 17 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 17.65% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.57% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.71% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 35.71% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 31.03% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 51.72% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 17.24% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 14.29% | |
| A2 | 8 | 28.57% | |
| B1 | 3 | 10.71% | |
| B2 | 13 | 46.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.45% | |
| Utilizator incepator | 17 | 58.62% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 37.93% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.45% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 27.59% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 24.14% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.79% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 20.69% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.24% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 24.14% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.79% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.34% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.57% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.71% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 35.71% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 43.48% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 43.48% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 13.04% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 13.04% | |
| A2 | 4 | 17.39% | |
| B1 | 1 | 4.35% | |
| B2 | 15 | 65.22% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 13.04% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 34.78% | |
| Utilizator incepator | 8 | 34.78% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 17.39% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 21 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 23.81% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.52% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 21 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 23.81% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 14.29% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 19.05% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.76% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.52% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 17 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 17.65% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |