Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 24.32% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 75.68% |
ONESTI · Bacău · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 37 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 37 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 37 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 24.32% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 75.68% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 16 | 51.61% | |
| B1 | 7 | 22.58% | |
| B2 | 8 | 25.81% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 16.67% | |
| A2 | 2 | 33.33% | |
| B1 | 2 | 33.33% | |
| B2 | 1 | 16.67% |
D — Competențe digitale · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 10.81% | |
| Utilizator incepator | 15 | 40.54% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 48.65% |
E a) — Limba și literatura română · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 13.51% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 32.43% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 37.84% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 10.81% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.70% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 27.03% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 18.92% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 24.32% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 10.81% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 16.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 31.82% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 40.91% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 13.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 26.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 24.32% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 75.68% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 16 | 51.61% | |
| B1 | 7 | 22.58% | |
| B2 | 8 | 25.81% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 16.67% | |
| A2 | 2 | 33.33% | |
| B1 | 2 | 33.33% | |
| B2 | 1 | 16.67% |
D — Competențe digitale · 37 rezultate · 37 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 10.81% | |
| Utilizator incepator | 15 | 40.54% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 48.65% |
E a) — Limba și literatura română · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 13.51% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 32.43% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 37.84% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 10.81% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.70% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 27.03% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 18.92% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 24.32% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 10.81% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 16.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 31.82% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 40.91% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 13.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 26.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |