Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 188 rezultate · 188 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 51 | 27.13% | |
| Utilizator experimentat | 113 | 60.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 24 | 12.77% |
BUCURESTI SECTORUL 2 · București · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 188 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 188 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 188 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 188 rezultate · 188 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 51 | 27.13% | |
| Utilizator experimentat | 113 | 60.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 24 | 12.77% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 181 rezultate · 145 niveluri raportate · Stări: 36 (Neraportat: 36)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 17 | 11.72% | |
| B1 | 50 | 34.48% | |
| B2 | 78 | 53.79% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 16.67% | |
| B1 | 5 | 83.33% |
D — Competențe digitale · 188 rezultate · 163 niveluri raportate · Stări: 25 (Neraportat: 25)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 60 | 36.81% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 19.02% | |
| Utilizator incepator | 13 | 7.98% | |
| Utilizator nivel mediu | 59 | 36.20% |
E a) — Limba și literatura română · 188 rezultate · 188 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 1.60% | |
| 5,00–5,99 | 25 | 13.30% | |
| 6,00–6,99 | 61 | 32.45% | |
| 7,00–7,99 | 57 | 30.32% | |
| 8,00–8,99 | 34 | 18.09% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 4.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 188 rezultate · 188 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 1.06% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.53% | |
| 5,00–5,99 | 19 | 10.11% | |
| 6,00–6,99 | 26 | 13.83% | |
| 7,00–7,99 | 65 | 34.57% | |
| 8,00–8,99 | 57 | 30.32% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 9.04% | |
| 10 | 1 | 0.53% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 137 rezultate · 137 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 4.38% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 16.79% | |
| 8,00–8,99 | 42 | 30.66% | |
| 9,00–9,99 | 63 | 45.99% | |
| 10 | 3 | 2.19% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.94% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.94% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 26.47% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 41.18% | |
| 10 | 1 | 2.94% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 22.22% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 144 rezultate · 144 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 38 | 26.39% | |
| Utilizator experimentat | 91 | 63.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 10.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 138 rezultate · 107 niveluri raportate · Stări: 31 (Neraportat: 31)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 11 | 10.28% | |
| B1 | 36 | 33.64% | |
| B2 | 60 | 56.07% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 16.67% | |
| B1 | 5 | 83.33% |
D — Competențe digitale · 144 rezultate · 122 niveluri raportate · Stări: 22 (Neraportat: 22)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 46 | 37.70% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 21.31% | |
| Utilizator incepator | 7 | 5.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 43 | 35.25% |
E a) — Limba și literatura română · 144 rezultate · 144 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 1.39% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 48 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 42 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 29 | 20.14% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 4.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 144 rezultate · 144 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.69% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.69% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 11.81% | |
| 7,00–7,99 | 51 | 35.42% | |
| 8,00–8,99 | 46 | 31.94% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 10.42% | |
| 10 | 1 | 0.69% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 107 rezultate · 107 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 3.74% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 14.02% | |
| 8,00–8,99 | 30 | 28.04% | |
| 9,00–9,99 | 55 | 51.40% | |
| 10 | 3 | 2.80% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.85% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 38.46% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 44 rezultate · 44 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 29.55% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 20.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 43 rezultate · 38 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 15.79% | |
| B1 | 14 | 36.84% | |
| B2 | 18 | 47.37% |
D — Competențe digitale · 44 rezultate · 41 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 34.15% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 12.20% | |
| Utilizator incepator | 6 | 14.63% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 39.02% |
E a) — Limba și literatura română · 44 rezultate · 44 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.27% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 20.45% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 29.55% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 34.09% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 11.36% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 44 rezultate · 44 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.27% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 15.91% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 20.45% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 31.82% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 26.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 12.50% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 66.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |