Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 76 rezultate · 76 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 30.26% | |
| Utilizator experimentat | 52 | 68.42% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.32% |
IASI · Iași · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 76 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 76 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 76 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 76 rezultate · 76 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 30.26% | |
| Utilizator experimentat | 52 | 68.42% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.32% |
C — Competențe într-o limbă străină · 62 rezultate · 60 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 5.00% | |
| A2 | 12 | 20.00% | |
| B1 | 19 | 31.67% | |
| B2 | 26 | 43.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 14 rezultate · 13 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 23.08% | |
| A2 | 7 | 53.85% | |
| B1 | 3 | 23.08% |
D — Competențe digitale · 76 rezultate · 76 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 18.42% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 10.53% | |
| Utilizator incepator | 17 | 22.37% | |
| Utilizator nivel mediu | 37 | 48.68% |
E a) — Limba și literatura română · 76 rezultate · 76 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.63% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 21.05% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 26.32% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 27.63% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 7.89% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 3.95% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 76 rezultate · 76 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 7.89% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 26.32% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 19.74% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 17.11% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 11.84% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 11.84% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.17% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 10.87% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.17% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 19.57% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 19.57% | |
| 10 | 1 | 2.17% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 10.34% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.90% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.69% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 24.14% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 10.34% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 20.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 100.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 25.81% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 74.19% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.76% | |
| A2 | 4 | 19.05% | |
| B1 | 8 | 38.10% | |
| B2 | 8 | 38.10% |
C — Competențe într-o limbă străină · 9 rezultate · 8 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 12.50% | |
| A2 | 5 | 62.50% | |
| B1 | 2 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 12.90% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 9.68% | |
| Utilizator incepator | 6 | 19.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 58.06% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.23% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 16.13% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 19.35% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 25.81% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.81% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.45% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.45% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.90% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 35.48% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 16.13% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.13% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 9.68% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 21.43% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 6.25% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 18.75% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 100.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 29 | 64.44% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 2.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 40 rezultate · 39 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 5.13% | |
| A2 | 8 | 20.51% | |
| B1 | 11 | 28.21% | |
| B2 | 18 | 46.15% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 40.00% | |
| A2 | 2 | 40.00% | |
| B1 | 1 | 20.00% |
D — Competențe digitale · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 22.22% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 11.11% | |
| Utilizator incepator | 11 | 24.44% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 42.22% |
E a) — Limba și literatura română · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.22% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 28.89% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.89% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.44% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.44% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.44% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 17.78% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 17.78% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.12% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.12% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 21.88% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 21.88% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 15.62% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 25.00% | |
| 10 | 1 | 3.12% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 30.77% | |
| 10 | 0 | 0.00% |