Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 84 rezultate · 84 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 63 | 75.00% |
ORADEA · Bihor · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 84 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 84 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 84 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 84 rezultate · 84 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 63 | 75.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 73 rezultate · 56 niveluri raportate · Stări: 17 (Neraportat: 17)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 3.57% | |
| B2 | 54 | 96.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 4 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 50.00% | |
| B2 | 2 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 6 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 84 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 66 (Neraportat: 66)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 11.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 44.44% |
E a) — Limba și literatura română · 84 rezultate · 84 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 32 | 38.10% | |
| 9,00–9,99 | 26 | 30.95% | |
| 10 | 1 | 1.19% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 30.00% | |
| 10 | 3 | 10.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 14.81% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 29.63% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 37.04% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 29.63% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 36 rezultate · 36 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.56% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 58.33% | |
| 10 | 1 | 2.78% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 53.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.90% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 27.59% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 48.28% | |
| 10 | 1 | 3.45% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 70.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 19 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 13 niveluri raportate · Stări: 17 (Neraportat: 17)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 46.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 53.85% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 43.33% | |
| 10 | 1 | 3.33% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 30.00% | |
| 10 | 3 | 10.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.90% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 27.59% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 48.28% | |
| 10 | 1 | 3.45% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 22.22% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 77.78% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 11.11% | |
| B2 | 16 | 88.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 50.00% | |
| B2 | 2 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 5 niveluri raportate · Stări: 22 (Neraportat: 22)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 40.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 20.00% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 14.81% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 29.63% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 63.64% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 53.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 22.22% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 77.78% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 19 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 27 (Neraportat: 27)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 18.52% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 37.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 37.04% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 29.63% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 76.00% | |
| 10 | 1 | 4.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |