Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 76 rezultate · 76 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 32.89% | |
| Utilizator experimentat | 37 | 48.68% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 18.42% |
BOTOSANI · Botoșani · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 76 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 76 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 76 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 76 rezultate · 76 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 32.89% | |
| Utilizator experimentat | 37 | 48.68% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 18.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 76 rezultate · 73 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 14 | 19.18% | |
| A2 | 32 | 43.84% | |
| B1 | 17 | 23.29% | |
| B2 | 10 | 13.70% |
D — Competențe digitale · 76 rezultate · 75 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 8.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.33% | |
| Utilizator incepator | 28 | 37.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 40 | 53.33% |
E a) — Limba și literatura română · 76 rezultate · 74 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 2.70% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 8.11% | |
| 3,00–3,99 | 10 | 13.51% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 13.51% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 31.08% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 20.27% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 6.76% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 2.70% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 76 rezultate · 72 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.39% | |
| 3,00–3,99 | 15 | 20.83% | |
| 4,00–4,99 | 14 | 19.44% | |
| 5,00–5,99 | 24 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 5.56% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 9.72% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.39% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 21.43% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 62 rezultate · 57 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 6 | 10.53% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 10.53% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 10.53% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 22.81% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 14.04% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 76 rezultate · 76 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 32.89% | |
| Utilizator experimentat | 37 | 48.68% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 18.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 76 rezultate · 73 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 14 | 19.18% | |
| A2 | 32 | 43.84% | |
| B1 | 17 | 23.29% | |
| B2 | 10 | 13.70% |
D — Competențe digitale · 76 rezultate · 75 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 8.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.33% | |
| Utilizator incepator | 28 | 37.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 40 | 53.33% |
E a) — Limba și literatura română · 76 rezultate · 74 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 2.70% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 8.11% | |
| 3,00–3,99 | 10 | 13.51% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 13.51% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 31.08% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 20.27% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 6.76% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 2.70% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 76 rezultate · 72 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.39% | |
| 3,00–3,99 | 15 | 20.83% | |
| 4,00–4,99 | 14 | 19.44% | |
| 5,00–5,99 | 24 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 5.56% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 9.72% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.39% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 21.43% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 62 rezultate · 57 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 6 | 10.53% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 10.53% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 10.53% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 22.81% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 14.04% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |