Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 230 rezultate · 230 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 0.43% | |
| Utilizator experimentat | 229 | 99.57% |
PLOIESTI · Prahova · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 230 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 230 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 230 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 230 rezultate · 230 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 0.43% | |
| Utilizator experimentat | 229 | 99.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 229 rezultate · 216 niveluri raportate · Stări: 13 (Neraportat: 13)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 1.85% | |
| A2 | 41 | 18.98% | |
| B1 | 43 | 19.91% | |
| B2 | 128 | 59.26% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 230 rezultate · 230 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 6.52% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 3.48% | |
| Utilizator incepator | 70 | 30.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 137 | 59.57% |
E a) — Limba și literatura română · 230 rezultate · 229 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 27 | 11.79% | |
| 6,00–6,99 | 55 | 24.02% | |
| 7,00–7,99 | 69 | 30.13% | |
| 8,00–8,99 | 57 | 24.89% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 9.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 206 rezultate · 205 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 0.98% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 1.95% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 5.37% | |
| 6,00–6,99 | 21 | 10.24% | |
| 7,00–7,99 | 67 | 32.68% | |
| 8,00–8,99 | 67 | 32.68% | |
| 9,00–9,99 | 30 | 14.63% | |
| 10 | 3 | 1.46% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 60.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 27.78% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 38.89% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 27.78% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 186 rezultate · 185 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.08% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 1.08% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 3.78% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 5.95% | |
| 7,00–7,99 | 34 | 18.38% | |
| 8,00–8,99 | 52 | 28.11% | |
| 9,00–9,99 | 70 | 37.84% | |
| 10 | 7 | 3.78% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 24 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 8.33% | |
| B1 | 1 | 4.17% | |
| B2 | 21 | 87.50% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.83% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 29.17% | |
| Utilizator incepator | 3 | 12.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 37.50% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 29.17% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 60.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 73 rezultate · 73 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 73 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 73 rezultate · 67 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 12 | 17.91% | |
| B1 | 15 | 22.39% | |
| B2 | 40 | 59.70% |
D — Competențe digitale · 73 rezultate · 73 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 5.48% | |
| Utilizator incepator | 31 | 42.47% | |
| Utilizator nivel mediu | 38 | 52.05% |
E a) — Limba și literatura română · 73 rezultate · 73 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 15.07% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 19.18% | |
| 7,00–7,99 | 26 | 35.62% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 21.92% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 8.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 73 rezultate · 73 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.37% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.37% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 2.74% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 8.22% | |
| 7,00–7,99 | 27 | 36.99% | |
| 8,00–8,99 | 25 | 34.25% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 15.07% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 57.14% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 66 rezultate · 66 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.03% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.52% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 7.58% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 7.58% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 28.79% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 1.52% |
A — Comunicare orală în limba română · 82 rezultate · 82 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 1.22% | |
| Utilizator experimentat | 81 | 98.78% |
C — Competențe într-o limbă străină · 82 rezultate · 79 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 3.80% | |
| A2 | 19 | 24.05% | |
| B1 | 17 | 21.52% | |
| B2 | 40 | 50.63% |
D — Competențe digitale · 82 rezultate · 82 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 6.10% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.22% | |
| Utilizator incepator | 11 | 13.41% | |
| Utilizator nivel mediu | 65 | 79.27% |
E a) — Limba și literatura română · 82 rezultate · 82 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 10.98% | |
| 6,00–6,99 | 22 | 26.83% | |
| 7,00–7,99 | 26 | 31.71% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 19.51% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 10.98% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 82 rezultate · 82 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.22% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 3.66% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 4.88% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 10.98% | |
| 7,00–7,99 | 24 | 29.27% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 31.71% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 14.63% | |
| 10 | 3 | 3.66% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 57.14% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 75 rezultate · 75 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 2.67% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 5.33% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 18.67% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 30 | 40.00% | |
| 10 | 5 | 6.67% |
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 20 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 33.33% | |
| B1 | 3 | 16.67% | |
| B2 | 9 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.00% | |
| Utilizator incepator | 2 | 10.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 85.00% |
E a) — Limba și literatura română · 20 rezultate · 19 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 10.53% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 31.58% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 36.84% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 10.53% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 19 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 21.05% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 42.11% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 15.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 19 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 21.05% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 52.63% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 31 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 28 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.57% | |
| A2 | 2 | 7.14% | |
| B1 | 7 | 25.00% | |
| B2 | 18 | 64.29% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 23 | 74.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 25.81% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 25.81% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.81% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 35.48% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 9.68% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 12.90% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.45% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 41.94% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 25.81% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 12.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 24.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 36.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 1 | 4.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |