Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 18.60% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 72.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 9.30% |
BISTRITA · Bistrița-Năsăud · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 43 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 43 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 43 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 18.60% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 72.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 9.30% |
C — Competențe într-o limbă străină · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 5.26% | |
| A2 | 5 | 13.16% | |
| B1 | 10 | 26.32% | |
| B2 | 21 | 55.26% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 40.00% | |
| A2 | 3 | 60.00% |
D — Competențe digitale · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 30.23% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 9.30% | |
| Utilizator incepator | 11 | 25.58% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 34.88% |
E a) — Limba și literatura română · 43 rezultate · 43 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 6.98% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 13.95% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.98% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 16.28% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 34.88% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 18.60% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 15.79% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 36.84% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.79% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 5.26% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 62.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.45% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.90% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.69% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 27.59% | |
| 10 | 2 | 6.90% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 63.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 8.33% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 91.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 16.67% | |
| B1 | 9 | 37.50% | |
| B2 | 11 | 45.83% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 41.67% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 16.67% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 37.50% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 54.17% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 29.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 62.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 63.64% | |
| 10 | 2 | 18.18% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 70.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 31.58% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 47.37% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 21.05% |
C — Competențe într-o limbă străină · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 14.29% | |
| A2 | 1 | 7.14% | |
| B1 | 1 | 7.14% | |
| B2 | 10 | 71.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 40.00% | |
| A2 | 3 | 60.00% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.79% | |
| Utilizator incepator | 10 | 52.63% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 31.58% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 15.79% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 31.58% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 10.53% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 15.79% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 36.84% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.79% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 5.26% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.56% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 27.78% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 100.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |