Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 30.61% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 8.16% | |
| Utilizator nivel mediu | 30 | 61.22% |
PITESTI · Argeș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 49 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 49 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 49 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 30.61% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 8.16% | |
| Utilizator nivel mediu | 30 | 61.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 9 | 18.37% | |
| A2 | 17 | 34.69% | |
| B1 | 9 | 18.37% | |
| B2 | 14 | 28.57% |
D — Competențe digitale · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 43 | 87.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 12.24% |
E a) — Limba și literatura română · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 4.08% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 8.16% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 10.20% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 8.16% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 16.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.16% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 48 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.08% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.08% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 10.42% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 20.83% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.58% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 14.58% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 8 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 13.33% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 30.61% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 8.16% | |
| Utilizator nivel mediu | 30 | 61.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 9 | 18.37% | |
| A2 | 17 | 34.69% | |
| B1 | 9 | 18.37% | |
| B2 | 14 | 28.57% |
D — Competențe digitale · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 43 | 87.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 12.24% |
E a) — Limba și literatura română · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 4.08% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 8.16% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 10.20% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 8.16% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 16.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.16% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 48 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.08% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.08% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 10.42% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 20.83% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.58% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 14.58% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 8 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 13.33% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |