Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 91 rezultate · 91 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 60.44% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 16.48% |
MACIN · Tulcea · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 91 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 91 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 91 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 91 rezultate · 91 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 60.44% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 16.48% |
C — Competențe într-o limbă străină · 91 rezultate · 90 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 8.89% | |
| A2 | 22 | 24.44% | |
| B1 | 19 | 21.11% | |
| B2 | 41 | 45.56% |
D — Competențe digitale · 91 rezultate · 91 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 20.88% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 10.99% | |
| Utilizator incepator | 22 | 24.18% | |
| Utilizator nivel mediu | 40 | 43.96% |
E a) — Limba și literatura română · 91 rezultate · 91 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.10% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 3.30% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 17.58% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 18.68% | |
| 8,00–8,99 | 27 | 29.67% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 58 rezultate · 58 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.72% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 17.24% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 18.97% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 18.97% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 25.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 20.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 66.67% | |
| 10 | 1 | 16.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 15.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 16.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 100.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.85% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.85% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.85% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 24.07% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 25.93% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 35.19% | |
| 10 | 1 | 1.85% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 34.48% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 44.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 20.69% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 17.24% | |
| A2 | 8 | 27.59% | |
| B1 | 7 | 24.14% | |
| B2 | 9 | 31.03% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 10.34% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.45% | |
| Utilizator incepator | 11 | 37.93% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 48.28% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 24.14% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 31.03% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 27.59% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 31.03% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 27.59% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.90% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.34% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 50.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.81% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
A — Comunicare orală în limba română · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 26.67% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 13.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 60.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 20.00% | |
| A2 | 5 | 33.33% | |
| B1 | 1 | 6.67% | |
| B2 | 6 | 40.00% |
D — Competențe digitale · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 26.67% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 26.67% | |
| Utilizator incepator | 3 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 26.67% |
E a) — Limba și literatura română · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 20.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 13.33% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 26.67% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 88.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 11.11% | |
| B1 | 4 | 22.22% | |
| B2 | 12 | 66.67% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 27.78% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 55.56% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 66.67% | |
| 10 | 1 | 16.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 16.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 100.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 17.24% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 82.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 28 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 25.00% | |
| B1 | 7 | 25.00% | |
| B2 | 14 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 20.69% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 6.90% | |
| Utilizator incepator | 8 | 27.59% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 44.83% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.34% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 27.59% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 34.48% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.34% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 31.03% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 41.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 29.63% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 55.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |