Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 128 rezultate · 128 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 128 | 100.00% |
SATU MARE · Satu Mare · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 128 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 128 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 128 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 128 rezultate · 128 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 128 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 118 rezultate · 57 niveluri raportate · Stări: 61 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 60)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 3.51% | |
| B1 | 7 | 12.28% | |
| B2 | 48 | 84.21% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 4 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 75.00% | |
| B1 | 1 | 25.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 128 rezultate · 78 niveluri raportate · Stări: 50 (Neraportat: 50)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 34 | 43.59% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 17.95% | |
| Utilizator incepator | 3 | 3.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 34.62% |
E a) — Limba și literatura română · 128 rezultate · 128 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.78% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 3.12% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 14.06% | |
| 7,00–7,99 | 28 | 21.88% | |
| 8,00–8,99 | 43 | 33.59% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 26.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 18.52% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 74 rezultate · 74 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 6.76% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 14.86% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 17.57% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 45.95% | |
| 10 | 8 | 10.81% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 29.63% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 29.63% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.93% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 53.33% | |
| 10 | 5 | 16.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 12.50% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 23.81% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 56 rezultate · 56 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.79% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.79% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 3.57% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 8.93% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 60.71% | |
| 10 | 1 | 1.79% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 74 rezultate · 74 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 74 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 69 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 42 (Neraportat: 42)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 11.11% | |
| B2 | 24 | 88.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 50.00% | |
| B1 | 1 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 74 rezultate · 35 niveluri raportate · Stări: 39 (Neraportat: 39)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 48.57% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 25.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 25.71% |
E a) — Limba și literatura română · 74 rezultate · 74 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.35% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 16.22% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 14.86% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 35.14% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 29.73% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 74 rezultate · 74 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 6.76% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 14.86% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 17.57% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 45.95% | |
| 10 | 8 | 10.81% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 55.56% | |
| 10 | 2 | 22.22% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 33.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 56 rezultate · 56 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.79% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.79% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 3.57% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 8.93% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 60.71% | |
| 10 | 1 | 1.79% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 27 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 11 niveluri raportate · Stări: 14 (Neraportat: 14)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 9.09% | |
| B2 | 10 | 90.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 56.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 12.00% | |
| Utilizator incepator | 2 | 8.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 24.00% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 44.44% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 29.63% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 29.63% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.93% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 52.38% | |
| 10 | 3 | 14.29% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 27 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 5 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 10.53% | |
| B1 | 3 | 15.79% | |
| B2 | 14 | 73.68% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 11.11% | |
| Utilizator incepator | 1 | 5.56% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 66.67% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 48.15% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 18.52% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 23.81% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |