Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 41.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 33.33% |
IASI · Iași · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 60 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 60 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 60 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 41.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 56 rezultate · 55 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 3.64% | |
| A2 | 19 | 34.55% | |
| B1 | 12 | 21.82% | |
| B2 | 22 | 40.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 75.00% | |
| A2 | 1 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 11.67% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.67% | |
| Utilizator incepator | 17 | 28.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 35 | 58.33% |
E a) — Limba și literatura română · 60 rezultate · 60 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.67% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 23.33% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 31.67% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 18.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 60 rezultate · 59 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.69% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.08% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 22.03% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 20.34% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 22.03% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 23.73% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 55 rezultate · 54 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.85% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 24.07% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 27.78% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 9.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 26.47% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 47.06% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 26.47% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 30 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 6.67% | |
| A2 | 8 | 26.67% | |
| B1 | 6 | 20.00% | |
| B2 | 14 | 46.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 14.71% | |
| Utilizator incepator | 9 | 26.47% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 58.82% |
E a) — Limba și literatura română · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.94% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 32.35% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 23.53% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 34 rezultate · 33 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.03% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 15.15% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 24.24% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 30.30% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 9.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 29 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.90% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 31.03% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 27.59% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.34% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 21.43% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 21.43% | |
| B1 | 3 | 21.43% | |
| B2 | 8 | 57.14% |
D — Competențe digitale · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 7.14% | |
| Utilizator incepator | 3 | 21.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 57.14% |
E a) — Limba și literatura română · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 58.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 8 | 72.73% | |
| B1 | 3 | 27.27% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 5 | 41.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 58.33% |
E a) — Limba și literatura română · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |