Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 165 rezultate · 165 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 2.42% | |
| Utilizator experimentat | 161 | 97.58% |
BUCURESTI SECTORUL 1 · București · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 165 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 165 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 165 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 165 rezultate · 165 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 2.42% | |
| Utilizator experimentat | 161 | 97.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 165 rezultate · 103 niveluri raportate · Stări: 62 (Neraportat: 62)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 4.85% | |
| B1 | 26 | 25.24% | |
| B2 | 72 | 69.90% |
D — Competențe digitale · 165 rezultate · 138 niveluri raportate · Stări: 27 (Neraportat: 27)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 56 | 40.58% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 20.29% | |
| Utilizator incepator | 7 | 5.07% | |
| Utilizator nivel mediu | 47 | 34.06% |
E a) — Limba și literatura română · 165 rezultate · 165 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.61% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.61% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.61% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 10.91% | |
| 6,00–6,99 | 29 | 17.58% | |
| 7,00–7,99 | 29 | 17.58% | |
| 8,00–8,99 | 57 | 34.55% | |
| 9,00–9,99 | 29 | 17.58% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 165 rezultate · 165 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.21% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 3.03% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 10.91% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 15.15% | |
| 7,00–7,99 | 27 | 16.36% | |
| 8,00–8,99 | 40 | 24.24% | |
| 9,00–9,99 | 44 | 26.67% | |
| 10 | 4 | 2.42% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.56% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.56% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.56% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.56% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 17.95% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 30.77% | |
| 10 | 1 | 2.56% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 111 rezultate · 111 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.80% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.90% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 4.50% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 8.11% | |
| 8,00–8,99 | 30 | 27.03% | |
| 9,00–9,99 | 56 | 50.45% | |
| 10 | 5 | 4.50% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 30.77% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 165 rezultate · 165 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 2.42% | |
| Utilizator experimentat | 161 | 97.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 165 rezultate · 103 niveluri raportate · Stări: 62 (Neraportat: 62)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 4.85% | |
| B1 | 26 | 25.24% | |
| B2 | 72 | 69.90% |
D — Competențe digitale · 165 rezultate · 138 niveluri raportate · Stări: 27 (Neraportat: 27)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 56 | 40.58% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 20.29% | |
| Utilizator incepator | 7 | 5.07% | |
| Utilizator nivel mediu | 47 | 34.06% |
E a) — Limba și literatura română · 165 rezultate · 165 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.61% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.61% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.61% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 10.91% | |
| 6,00–6,99 | 29 | 17.58% | |
| 7,00–7,99 | 29 | 17.58% | |
| 8,00–8,99 | 57 | 34.55% | |
| 9,00–9,99 | 29 | 17.58% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 165 rezultate · 165 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.21% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 3.03% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 10.91% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 15.15% | |
| 7,00–7,99 | 27 | 16.36% | |
| 8,00–8,99 | 40 | 24.24% | |
| 9,00–9,99 | 44 | 26.67% | |
| 10 | 4 | 2.42% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.56% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.56% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.56% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.56% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 17.95% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 30.77% | |
| 10 | 1 | 2.56% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 111 rezultate · 111 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.80% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.90% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 4.50% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 8.11% | |
| 8,00–8,99 | 30 | 27.03% | |
| 9,00–9,99 | 56 | 50.45% | |
| 10 | 5 | 4.50% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 30.77% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |