Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 96 rezultate · 96 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 62 | 64.58% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 10.42% | |
| Utilizator nivel mediu | 24 | 25.00% |
TULCEA · Tulcea · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 96 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 96 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 96 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 96 rezultate · 96 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 62 | 64.58% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 10.42% | |
| Utilizator nivel mediu | 24 | 25.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 91 rezultate · 91 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 5.49% | |
| A2 | 20 | 21.98% | |
| B1 | 32 | 35.16% | |
| B2 | 34 | 37.36% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 96 rezultate · 96 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 11.46% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.04% | |
| Utilizator incepator | 30 | 31.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 54 | 56.25% |
E a) — Limba și literatura română · 96 rezultate · 96 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.08% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 26 | 27.08% | |
| 6,00–6,99 | 29 | 30.21% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 14.58% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 3.12% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 96 rezultate · 96 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 5.21% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 11.46% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 33 | 34.38% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 18.75% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 5.21% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 57 rezultate · 57 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.75% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.75% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.75% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 35.09% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 28.07% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.63% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.63% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 18.42% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 23.68% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 42.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 75.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 25.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 6 | 75.00% | |
| B2 | 2 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 5 | 62.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 37.50% |
E a) — Limba și literatura română · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 75.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 60.98% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 12.20% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 26.83% |
C — Competențe într-o limbă străină · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 5.26% | |
| A2 | 6 | 15.79% | |
| B1 | 9 | 23.68% | |
| B2 | 21 | 55.26% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 50.00% | |
| B1 | 1 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 14.63% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.44% | |
| Utilizator incepator | 11 | 26.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 56.10% |
E a) — Limba și literatura română · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.44% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 9.76% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 29.27% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 29.27% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 24.39% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.44% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.44% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 19.51% | |
| 7,00–7,99 | 20 | 48.78% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 17.07% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 9.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.85% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 42.31% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 72.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 12.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 16.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 8.00% | |
| A2 | 9 | 36.00% | |
| B1 | 8 | 32.00% | |
| B2 | 6 | 24.00% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 4.00% | |
| Utilizator incepator | 8 | 32.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 64.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 36.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 28.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 24.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 24.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 57.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 23.53% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 29.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 59.09% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 31.82% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.00% | |
| A2 | 5 | 25.00% | |
| B1 | 9 | 45.00% | |
| B2 | 5 | 25.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 18.18% | |
| Utilizator incepator | 6 | 27.27% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 54.55% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 31.82% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 40.91% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.55% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 13.64% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 31.82% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 22.73% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 22.73% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |