Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 83.33% |
BUCURESTI SECTORUL 6 · București · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 42 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 42 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 42 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 83.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 42 rezultate · 41 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 9.76% | |
| A2 | 7 | 17.07% | |
| B1 | 9 | 21.95% | |
| B2 | 21 | 51.22% |
D — Competențe digitale · 42 rezultate · 41 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 14.63% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 4.88% | |
| Utilizator incepator | 19 | 46.34% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 34.15% |
E a) — Limba și literatura română · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 9.52% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 38.10% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.76% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 7.14% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.38% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 11.90% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.94% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 8.82% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 26.47% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 26.47% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 23.53% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 87.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 8.70% | |
| A2 | 1 | 4.35% | |
| B1 | 5 | 21.74% | |
| B2 | 15 | 65.22% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 17.39% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 8.70% | |
| Utilizator incepator | 8 | 34.78% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 39.13% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 41.67% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.17% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 4.17% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.17% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 22.22% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 77.78% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 11.11% | |
| A2 | 6 | 33.33% | |
| B1 | 4 | 22.22% | |
| B2 | 6 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 11.11% | |
| Utilizator incepator | 11 | 61.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 27.78% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 27.78% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.56% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 11.11% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 27.78% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.56% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |