Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 77 rezultate · 77 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 42.86% | |
| Utilizator experimentat | 41 | 53.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 3.90% |
BUCURESTI SECTORUL 6 · București · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 77 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 77 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 77 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 77 rezultate · 77 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 42.86% | |
| Utilizator experimentat | 41 | 53.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 3.90% |
C — Competențe într-o limbă străină · 76 rezultate · 69 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 9 | 13.04% | |
| A2 | 16 | 23.19% | |
| B1 | 17 | 24.64% | |
| B2 | 27 | 39.13% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 77 rezultate · 75 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 17.33% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 6.67% | |
| Utilizator incepator | 30 | 40.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 36.00% |
E a) — Limba și literatura română · 77 rezultate · 76 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.32% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 3.95% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 13.16% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 23.68% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 30.26% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 22.37% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 77 rezultate · 76 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 21.05% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 17.11% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 19.74% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 19.74% | |
| 10 | 1 | 1.32% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 73 rezultate · 72 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 30.56% | |
| 9,00–9,99 | 30 | 41.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 0 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 77 rezultate · 77 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 42.86% | |
| Utilizator experimentat | 41 | 53.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 3.90% |
C — Competențe într-o limbă străină · 76 rezultate · 69 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 9 | 13.04% | |
| A2 | 16 | 23.19% | |
| B1 | 17 | 24.64% | |
| B2 | 27 | 39.13% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 77 rezultate · 75 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 17.33% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 6.67% | |
| Utilizator incepator | 30 | 40.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 36.00% |
E a) — Limba și literatura română · 77 rezultate · 76 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.32% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 3.95% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 13.16% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 23.68% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 30.26% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 22.37% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 77 rezultate · 76 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 21.05% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 17.11% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 19.74% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 19.74% | |
| 10 | 1 | 1.32% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 73 rezultate · 72 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 30.56% | |
| 9,00–9,99 | 30 | 41.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 0 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |