Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 114 rezultate · 114 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 36 | 31.58% | |
| Utilizator experimentat | 59 | 51.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 16.67% |
FOCSANI · Vrancea · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 114 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 114 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 114 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 114 rezultate · 114 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 36 | 31.58% | |
| Utilizator experimentat | 59 | 51.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 105 rezultate · 98 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 4.08% | |
| A2 | 12 | 12.24% | |
| B1 | 16 | 16.33% | |
| B2 | 66 | 67.35% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 40.00% | |
| A2 | 3 | 60.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 25.00% | |
| A2 | 1 | 25.00% | |
| B1 | 1 | 25.00% | |
| B2 | 1 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 114 rezultate · 114 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 20.18% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 7.02% | |
| Utilizator incepator | 27 | 23.68% | |
| Utilizator nivel mediu | 56 | 49.12% |
E a) — Limba și literatura română · 114 rezultate · 114 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 3.51% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 12.28% | |
| 6,00–6,99 | 21 | 18.42% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 14.04% | |
| 8,00–8,99 | 36 | 31.58% | |
| 9,00–9,99 | 23 | 20.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 114 rezultate · 114 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 2.63% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 18.42% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 13.16% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 22.81% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 18.42% | |
| 10 | 4 | 3.51% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 65 rezultate · 65 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.54% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.08% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 6.15% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 4.62% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 13.85% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 25 | 38.46% | |
| 10 | 1 | 1.54% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 40 rezultate · 39 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.56% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.13% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 5.13% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.56% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 25.64% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 28.21% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 28.21% | |
| 10 | 1 | 2.56% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 40.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 30.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.26% | |
| A2 | 2 | 10.53% | |
| B1 | 3 | 15.79% | |
| B2 | 13 | 68.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.00% | |
| Utilizator incepator | 4 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 45.00% |
E a) — Limba și literatura română · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 15.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 10.00% | |
| 10 | 2 | 10.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 57.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 29.63% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 59.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 11.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.55% | |
| A2 | 7 | 31.82% | |
| B1 | 5 | 22.73% | |
| B2 | 9 | 40.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 25.00% | |
| A2 | 3 | 75.00% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 11 | 40.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 59.26% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 25.93% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 18.52% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 54.55% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 9.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 12.50% | |
| 10 | 1 | 6.25% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.26% | |
| A2 | 1 | 5.26% | |
| B1 | 3 | 15.79% | |
| B2 | 14 | 73.68% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 25.00% | |
| A2 | 1 | 25.00% | |
| B1 | 1 | 25.00% | |
| B2 | 1 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 37.50% | |
| Utilizator incepator | 5 | 20.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 41.67% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.17% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 20.83% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.69% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 46.15% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 6 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 21.43% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 75.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 24 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 21.43% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 17.86% | |
| Utilizator incepator | 4 | 14.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 46.43% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.57% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 39.29% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 39.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.57% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.71% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 39.29% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 28.57% | |
| 10 | 1 | 3.57% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 47.62% | |
| 10 | 1 | 4.76% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 53.33% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 13.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 14 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 7.14% | |
| A2 | 2 | 14.29% | |
| B1 | 5 | 35.71% | |
| B2 | 6 | 42.86% |
D — Competențe digitale · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 13.33% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 13.33% | |
| Utilizator incepator | 3 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 53.33% |
E a) — Limba și literatura română · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 13.33% | |
| 10 | 1 | 6.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |