Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 119 rezultate · 119 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 119 | 100.00% |
CAMPULUNG MOLDOVENESC · Suceava · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 119 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 119 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 119 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 119 rezultate · 119 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 119 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 119 rezultate · 116 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 116 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 119 rezultate · 108 niveluri raportate · Stări: 11 (Neraportat: 11)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 32.41% | |
| Utilizator experimentat | 54 | 50.00% | |
| Utilizator incepator | 2 | 1.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 15.74% |
E a) — Limba și literatura română · 119 rezultate · 119 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.68% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 1.68% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 15.13% | |
| 8,00–8,99 | 43 | 36.13% | |
| 9,00–9,99 | 54 | 45.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 119 rezultate · 119 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.68% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 10.08% | |
| 8,00–8,99 | 27 | 22.69% | |
| 9,00–9,99 | 71 | 59.66% | |
| 10 | 7 | 5.88% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 27.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 12.82% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 17.95% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 43.59% | |
| 10 | 4 | 10.26% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 65 rezultate · 65 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.08% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 10.77% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 12.31% | |
| 8,00–8,99 | 23 | 35.38% | |
| 9,00–9,99 | 24 | 36.92% | |
| 10 | 1 | 1.54% |
A — Comunicare orală în limba română · 119 rezultate · 119 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 119 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 119 rezultate · 116 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 116 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 119 rezultate · 108 niveluri raportate · Stări: 11 (Neraportat: 11)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 32.41% | |
| Utilizator experimentat | 54 | 50.00% | |
| Utilizator incepator | 2 | 1.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 15.74% |
E a) — Limba și literatura română · 119 rezultate · 119 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.68% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 1.68% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 15.13% | |
| 8,00–8,99 | 43 | 36.13% | |
| 9,00–9,99 | 54 | 45.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 119 rezultate · 119 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.68% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 10.08% | |
| 8,00–8,99 | 27 | 22.69% | |
| 9,00–9,99 | 71 | 59.66% | |
| 10 | 7 | 5.88% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 27.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 12.82% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 17.95% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 43.59% | |
| 10 | 4 | 10.26% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 65 rezultate · 65 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.08% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 10.77% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 12.31% | |
| 8,00–8,99 | 23 | 35.38% | |
| 9,00–9,99 | 24 | 36.92% | |
| 10 | 1 | 1.54% |