Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 18.48% | |
| Utilizator experimentat | 72 | 78.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 3.26% |
TARGU MURES · Mureș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 92 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 92 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 92 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 18.48% | |
| Utilizator experimentat | 72 | 78.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 3.26% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 87.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 90 rezultate · 76 niveluri raportate · Stări: 14 (Neraportat: 14)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 7.89% | |
| B1 | 12 | 15.79% | |
| B2 | 58 | 76.32% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 30 | 32.61% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 22.83% | |
| Utilizator incepator | 5 | 5.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 36 | 39.13% |
E a) — Limba și literatura română · 92 rezultate · 91 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.20% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.10% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 19.78% | |
| 7,00–7,99 | 28 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 20.88% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 10.99% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 40 rezultate · 40 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 7.50% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 17.50% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 27.50% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 17.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 92 rezultate · 91 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.20% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.20% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 12.09% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 16.48% | |
| 7,00–7,99 | 19 | 20.88% | |
| 8,00–8,99 | 28 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 14.29% | |
| 10 | 1 | 1.10% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 36.36% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 9.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 51 rezultate · 51 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.96% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.96% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.57% | |
| 8,00–8,99 | 23 | 45.10% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 21.57% | |
| 10 | 1 | 1.96% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 60.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 30.00% | |
| 10 | 1 | 5.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 9 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 17.65% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 76.47% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.88% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 83.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 15 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 6.67% | |
| B2 | 14 | 93.33% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 58.82% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 29.41% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 11.76% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 35.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 23.53% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 29.41% | |
| 10 | 1 | 5.88% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 45.45% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 27.27% | |
| 10 | 1 | 9.09% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 17.65% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 82.35% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 10.00% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 90.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 18.75% | |
| B1 | 6 | 37.50% | |
| B2 | 7 | 43.75% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 29.41% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 11.76% | |
| Utilizator incepator | 3 | 17.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 41.18% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 23.53% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 35.29% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 41.18% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 19.35% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 74.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.45% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 13.33% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 86.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.17% | |
| B1 | 3 | 12.50% | |
| B2 | 20 | 83.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 25.81% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 25.81% | |
| Utilizator incepator | 1 | 3.23% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 45.16% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 30 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.33% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 23.33% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 30 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.56% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 27.78% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 44.44% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 6 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 18.52% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 81.48% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 88.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 9.52% | |
| B1 | 2 | 9.52% | |
| B2 | 17 | 80.95% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 25.93% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 22.22% | |
| Utilizator incepator | 1 | 3.70% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 48.15% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 29.63% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 55.56% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 29.63% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.93% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.93% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 57.14% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 41.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 41.67% | |
| 10 | 1 | 8.33% |