Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 33 rezultate · 33 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 51.52% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 48.48% |
PODU TURCULUI · Bacău · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 33 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 33 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 33 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 33 rezultate · 33 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 51.52% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 48.48% |
C — Competențe într-o limbă străină · 33 rezultate · 32 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 9.38% | |
| A2 | 16 | 50.00% | |
| B1 | 9 | 28.12% | |
| B2 | 4 | 12.50% |
D — Competențe digitale · 33 rezultate · 33 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 6.06% | |
| Utilizator incepator | 23 | 69.70% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 24.24% |
E a) — Limba și literatura română · 33 rezultate · 32 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 9.38% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 15.62% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 31.25% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 15.62% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.12% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.85% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 26.92% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 7 rezultate · 6 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 16.67% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 50.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 27 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 29.63% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 40.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 46.15% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 53.85% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 8.00% | |
| A2 | 12 | 48.00% | |
| B1 | 7 | 28.00% | |
| B2 | 4 | 16.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.69% | |
| Utilizator incepator | 16 | 61.54% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 30.77% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.54% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 30.77% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 30.77% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.85% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 26.92% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 23.81% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 40.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 71.43% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 14.29% | |
| A2 | 4 | 57.14% | |
| B1 | 2 | 28.57% |
D — Competențe digitale · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 7 | 100.00% |
E a) — Limba și literatura română · 7 rezultate · 6 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 33.33% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 7 rezultate · 6 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 16.67% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 50.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 6 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |