Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 31.48% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 38.89% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 29.63% |
FOCSANI · Vrancea · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 54 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 54 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 54 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 31.48% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 38.89% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 29.63% |
C — Competențe într-o limbă străină · 51 rezultate · 49 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 11 | 22.45% | |
| A2 | 11 | 22.45% | |
| B1 | 16 | 32.65% | |
| B2 | 11 | 22.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 66.67% | |
| A2 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 37 | 68.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 31.48% |
E a) — Limba și literatura română · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.85% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 12.96% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 27.78% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 31.48% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 3.70% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 54 rezultate · 53 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.66% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 7.55% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 13.21% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 16.98% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 22.64% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 15.09% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 15.09% | |
| 10 | 2 | 3.77% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 52 rezultate · 52 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.77% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.92% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 9.62% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 13.46% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 32.69% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 17.31% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 19.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 31.48% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 38.89% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 29.63% |
C — Competențe într-o limbă străină · 51 rezultate · 49 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 11 | 22.45% | |
| A2 | 11 | 22.45% | |
| B1 | 16 | 32.65% | |
| B2 | 11 | 22.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 66.67% | |
| A2 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 37 | 68.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 31.48% |
E a) — Limba și literatura română · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.85% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 12.96% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 27.78% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 31.48% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 3.70% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 54 rezultate · 53 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.66% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 7.55% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 13.21% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 16.98% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 22.64% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 15.09% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 15.09% | |
| 10 | 2 | 3.77% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 52 rezultate · 52 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.77% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.92% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 9.62% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 13.46% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 32.69% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 17.31% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 19.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |