Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 53.85% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 23.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 23.08% |
IASI · Iași · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 39 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 39 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 39 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 53.85% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 23.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 23.08% |
C — Competențe într-o limbă străină · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 11.43% | |
| A2 | 13 | 37.14% | |
| B1 | 8 | 22.86% | |
| B2 | 10 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 25.00% | |
| A2 | 3 | 75.00% |
D — Competențe digitale · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 12.82% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 5.13% | |
| Utilizator incepator | 17 | 43.59% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 38.46% |
E a) — Limba și literatura română · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.13% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.56% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 53.85% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 30.77% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.13% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.56% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 39 rezultate · 38 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 10.53% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 7.89% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 13.16% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.63% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 23.68% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 21.05% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.26% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 10.53% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.63% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 13.16% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 18.42% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 23.68% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 31.58% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 10.53% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 55.56% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 27.78% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 50.00% | |
| B1 | 4 | 28.57% | |
| B2 | 3 | 21.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 25.00% | |
| A2 | 3 | 75.00% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 11.11% | |
| Utilizator incepator | 11 | 61.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 27.78% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 55.56% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.88% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 11.76% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 23.53% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 23.53% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 23.53% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 29.41% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 23.53% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 52.38% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 19.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 19.05% | |
| A2 | 6 | 28.57% | |
| B1 | 4 | 19.05% | |
| B2 | 7 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 9.52% | |
| Utilizator incepator | 6 | 28.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 47.62% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 52.38% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.76% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 14.29% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 23.81% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.76% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.76% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 38.10% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |