Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 26.53% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 28.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 44.90% |
GALATI · Galați · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 49 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 49 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 49 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 26.53% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 28.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 44.90% |
C — Competențe într-o limbă străină · 48 rezultate · 48 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 4.17% | |
| A2 | 20 | 41.67% | |
| B1 | 13 | 27.08% | |
| B2 | 13 | 27.08% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 49 rezultate · 47 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 21.28% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 6.38% | |
| Utilizator incepator | 7 | 14.89% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 57.45% |
E a) — Limba și literatura română · 49 rezultate · 48 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 35.42% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 22.92% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 48 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 10.42% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 41.67% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.08% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 46 rezultate · 45 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.22% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.22% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.44% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 8.89% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 17.78% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 35.56% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 15.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 26.53% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 28.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 44.90% |
C — Competențe într-o limbă străină · 48 rezultate · 48 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 4.17% | |
| A2 | 20 | 41.67% | |
| B1 | 13 | 27.08% | |
| B2 | 13 | 27.08% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 49 rezultate · 47 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 21.28% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 6.38% | |
| Utilizator incepator | 7 | 14.89% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 57.45% |
E a) — Limba și literatura română · 49 rezultate · 48 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 35.42% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 22.92% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 48 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 10.42% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 41.67% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.08% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 46 rezultate · 45 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.22% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.22% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.44% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 8.89% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 17.78% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 35.56% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 15.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |