Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 89 rezultate · 89 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 21.35% | |
| Utilizator experimentat | 70 | 78.65% |
SATU MARE · Satu Mare · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 89 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 89 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 89 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 89 rezultate · 89 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 21.35% | |
| Utilizator experimentat | 70 | 78.65% |
C — Competențe într-o limbă străină · 85 rezultate · 83 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 9.64% | |
| A2 | 19 | 22.89% | |
| B1 | 20 | 24.10% | |
| B2 | 36 | 43.37% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 89 rezultate · 86 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 40.70% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 24.42% | |
| Utilizator incepator | 7 | 8.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 26.74% |
E a) — Limba și literatura română · 89 rezultate · 87 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.15% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 6.90% | |
| 5,00–5,99 | 29 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 30 | 34.48% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 5.75% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.15% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 89 rezultate · 87 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.15% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 16.09% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 28.74% | |
| 7,00–7,99 | 26 | 29.89% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 6.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 85 rezultate · 83 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.20% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 8.43% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 12.05% | |
| 7,00–7,99 | 20 | 24.10% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 31.33% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 22.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 26.09% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 73.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 15.00% | |
| A2 | 7 | 35.00% | |
| B1 | 5 | 25.00% | |
| B2 | 5 | 25.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 31.82% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 18.18% | |
| Utilizator incepator | 2 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 40.91% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 22 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 40.91% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 36.36% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.64% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 22 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 36.36% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 31.82% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.64% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 22 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 22.73% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 13.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 26.32% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 73.68% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.56% | |
| A2 | 2 | 11.11% | |
| B1 | 5 | 27.78% | |
| B2 | 10 | 55.56% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 31.58% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 36.84% | |
| Utilizator incepator | 2 | 10.53% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 21.05% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 42.11% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 36.84% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.26% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 21.05% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 31.58% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.79% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 10.53% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 36.84% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 21.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 47 rezultate · 47 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 17.02% | |
| Utilizator experimentat | 39 | 82.98% |
C — Competențe într-o limbă străină · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 8.89% | |
| A2 | 10 | 22.22% | |
| B1 | 10 | 22.22% | |
| B2 | 21 | 46.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 47 rezultate · 45 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 48.89% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 22.22% | |
| Utilizator incepator | 3 | 6.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 22.22% |
E a) — Limba și literatura română · 47 rezultate · 46 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.17% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 8.70% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 26.09% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 32.61% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 19.57% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.70% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 47 rezultate · 46 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.17% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 13.04% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 23.91% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 32.61% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 19.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 43 rezultate · 42 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.38% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 30.95% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |