Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 43.33% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 40.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 16.67% |
FAUREI · Brăila · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 30 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 30 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 30 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 43.33% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 40.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.33% | |
| A2 | 12 | 40.00% | |
| B1 | 4 | 13.33% | |
| B2 | 13 | 43.33% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 20.00% | |
| Utilizator incepator | 14 | 46.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 30.00% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 40.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.33% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 23.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 23.33% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.57% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.71% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 32.14% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 50.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 43.33% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 40.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.33% | |
| A2 | 12 | 40.00% | |
| B1 | 4 | 13.33% | |
| B2 | 13 | 43.33% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 20.00% | |
| Utilizator incepator | 14 | 46.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 30.00% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 40.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.33% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 23.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 23.33% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.57% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.71% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 32.14% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 50.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |