Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 35.90% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 58.97% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 5.13% |
SARMASU · Mureș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 39 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 39 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 39 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 35.90% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 58.97% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 5.13% |
C — Competențe într-o limbă străină · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 15.38% | |
| A2 | 12 | 30.77% | |
| B1 | 4 | 10.26% | |
| B2 | 17 | 43.59% |
D — Competențe digitale · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 7.69% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.56% | |
| Utilizator incepator | 15 | 38.46% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 51.28% |
E a) — Limba și literatura română · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.13% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 12.82% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 20.51% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 20.51% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 17.95% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.54% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.54% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 7.69% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 76.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.54% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 1 | 3.85% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 42.31% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 53.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.85% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 19.23% | |
| A2 | 7 | 26.92% | |
| B1 | 2 | 7.69% | |
| B2 | 12 | 46.15% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.85% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.85% | |
| Utilizator incepator | 10 | 38.46% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 53.85% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.54% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 19.23% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 19.23% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.54% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.54% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.54% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.54% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 1 | 3.85% |
A — Comunicare orală în limba română · 13 rezultate · 13 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 69.23% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 7.69% |
C — Competențe într-o limbă străină · 13 rezultate · 13 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 7.69% | |
| A2 | 5 | 38.46% | |
| B1 | 2 | 15.38% | |
| B2 | 5 | 38.46% |
D — Competențe digitale · 13 rezultate · 13 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 15.38% | |
| Utilizator incepator | 5 | 38.46% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 46.15% |
E a) — Limba și literatura română · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.69% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 23.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 7.69% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 76.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |