Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 50 rezultate · 50 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 28 | 56.00% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 24.00% |
BUFTEA · Ilfov · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 50 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 50 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 50 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 50 rezultate · 50 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 28 | 56.00% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 24.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 50 rezultate · 50 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 17 | 34.00% | |
| A2 | 10 | 20.00% | |
| B1 | 11 | 22.00% | |
| B2 | 12 | 24.00% |
D — Competențe digitale · 50 rezultate · 50 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 46.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 6.00% | |
| Utilizator incepator | 3 | 6.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 42.00% |
E a) — Limba și literatura română · 50 rezultate · 50 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.00% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 14.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 12.00% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 36.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 14.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 10.53% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 42.11% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 15.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 6.45% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 12.90% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 12.90% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 9.68% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 22.58% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 9.68% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.45% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 19.35% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.38% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.38% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 21.43% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 9.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 52.63% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 42.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.26% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 15.79% | |
| A2 | 4 | 21.05% | |
| B1 | 5 | 26.32% | |
| B2 | 7 | 36.84% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 68.42% | |
| Utilizator incepator | 1 | 5.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 26.32% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 10.53% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 36.84% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 26.32% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 10.53% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 10.53% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 42.11% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 15.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 75.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 20.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 35.00% | |
| A2 | 5 | 25.00% | |
| B1 | 4 | 20.00% | |
| B2 | 4 | 20.00% |
D — Competențe digitale · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 45.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 10.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 45.00% |
E a) — Limba și literatura română · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 15.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 30.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 30.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.88% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 17.65% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 27.27% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 63.64% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 63.64% | |
| A2 | 1 | 9.09% | |
| B1 | 2 | 18.18% | |
| B2 | 1 | 9.09% |
D — Competențe digitale · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 9.09% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 9.09% | |
| Utilizator incepator | 2 | 18.18% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 63.64% |
E a) — Limba și literatura română · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 27.27% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 27.27% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 45.45% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 27.27% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 27.27% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 18.18% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 36.36% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |