Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 122 rezultate · 122 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 27.05% | |
| Utilizator experimentat | 83 | 68.03% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 4.92% |
BUCURESTI SECTORUL 4 · București · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 122 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 122 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 122 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 122 rezultate · 122 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 27.05% | |
| Utilizator experimentat | 83 | 68.03% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 4.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 122 rezultate · 121 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 22 | 18.18% | |
| B1 | 30 | 24.79% | |
| B2 | 69 | 57.02% |
D — Competențe digitale · 122 rezultate · 122 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 42 | 34.43% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 10.66% | |
| Utilizator incepator | 12 | 9.84% | |
| Utilizator nivel mediu | 55 | 45.08% |
E a) — Limba și literatura română · 122 rezultate · 121 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 6.61% | |
| 4,00–4,99 | 13 | 10.74% | |
| 5,00–5,99 | 38 | 31.40% | |
| 6,00–6,99 | 30 | 24.79% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 17.36% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 7.44% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 1.65% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 122 rezultate · 121 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 10 | 8.26% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 2.48% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 4.96% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 7.44% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 19.01% | |
| 6,00–6,99 | 28 | 23.14% | |
| 7,00–7,99 | 26 | 21.49% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 12.40% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 0.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 116 rezultate · 115 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 0.87% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.87% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 3.48% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 1.74% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 13.91% | |
| 7,00–7,99 | 29 | 25.22% | |
| 8,00–8,99 | 32 | 27.83% | |
| 9,00–9,99 | 20 | 17.39% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 90 rezultate · 90 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 24.44% | |
| Utilizator experimentat | 65 | 72.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 3.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 90 rezultate · 89 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 15 | 16.85% | |
| B1 | 19 | 21.35% | |
| B2 | 55 | 61.80% |
D — Competențe digitale · 90 rezultate · 90 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 36.67% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 13.33% | |
| Utilizator incepator | 6 | 6.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 39 | 43.33% |
E a) — Limba și literatura română · 90 rezultate · 89 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 3.37% | |
| 4,00–4,99 | 12 | 13.48% | |
| 5,00–5,99 | 31 | 34.83% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 21.35% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 16.85% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 7.87% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 90 rezultate · 89 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 3.37% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 3.37% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 5.62% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 8.99% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 16.85% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 26.97% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 20.22% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 13.48% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.12% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 84 rezultate · 83 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.41% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.41% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 6.02% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 14.46% | |
| 7,00–7,99 | 22 | 26.51% | |
| 8,00–8,99 | 23 | 27.71% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 20.48% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 34.38% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 56.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 9.38% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 21.88% | |
| B1 | 11 | 34.38% | |
| B2 | 14 | 43.75% |
D — Competențe digitale · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 28.12% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.12% | |
| Utilizator incepator | 6 | 18.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 15.62% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.12% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 21.88% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 34.38% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 7 | 21.88% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.12% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.12% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 9.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.12% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.12% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 15.62% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 21.88% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 28.12% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 9.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |