Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 113 rezultate · 113 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 28 | 24.78% | |
| Utilizator experimentat | 84 | 74.34% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.88% |
CONSTANTA · Constanța · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 113 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 113 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 113 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 113 rezultate · 113 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 28 | 24.78% | |
| Utilizator experimentat | 84 | 74.34% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 113 rezultate · 111 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 111 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 113 rezultate · 60 niveluri raportate · Stări: 53 (Neraportat: 53)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 38.33% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 51.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 10.00% |
E a) — Limba și literatura română · 113 rezultate · 113 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.88% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 2.65% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 10.62% | |
| 7,00–7,99 | 27 | 23.89% | |
| 8,00–8,99 | 46 | 40.71% | |
| 9,00–9,99 | 23 | 20.35% | |
| 10 | 1 | 0.88% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 113 rezultate · 113 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.88% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 2.65% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 11.50% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 20.35% | |
| 8,00–8,99 | 33 | 29.20% | |
| 9,00–9,99 | 37 | 32.74% | |
| 10 | 3 | 2.65% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 46.15% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 26.92% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.85% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 53.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 25 | 36.76% | |
| 8,00–8,99 | 25 | 36.76% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 14.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 113 rezultate · 113 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 28 | 24.78% | |
| Utilizator experimentat | 84 | 74.34% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 113 rezultate · 111 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 111 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 113 rezultate · 60 niveluri raportate · Stări: 53 (Neraportat: 53)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 38.33% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 51.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 10.00% |
E a) — Limba și literatura română · 113 rezultate · 113 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.88% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 2.65% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 10.62% | |
| 7,00–7,99 | 27 | 23.89% | |
| 8,00–8,99 | 46 | 40.71% | |
| 9,00–9,99 | 23 | 20.35% | |
| 10 | 1 | 0.88% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 113 rezultate · 113 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.88% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 2.65% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 11.50% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 20.35% | |
| 8,00–8,99 | 33 | 29.20% | |
| 9,00–9,99 | 37 | 32.74% | |
| 10 | 3 | 2.65% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 46.15% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 26.92% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.85% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 53.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 25 | 36.76% | |
| 8,00–8,99 | 25 | 36.76% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 14.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |