Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 75 rezultate · 75 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 75 | 100.00% |
COSTESTI · Argeș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 75 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 75 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 75 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 75 rezultate · 75 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 75 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 75 rezultate · 74 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 25 | 33.78% | |
| B1 | 19 | 25.68% | |
| B2 | 30 | 40.54% |
D — Competențe digitale · 75 rezultate · 75 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 5.33% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.33% | |
| Utilizator incepator | 28 | 37.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 42 | 56.00% |
E a) — Limba și literatura română · 75 rezultate · 73 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.37% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.48% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 8.22% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 17.81% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 26.03% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 20.55% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 15.07% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 5.48% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 57 rezultate · 55 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 10.91% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 21.82% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 7.27% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 16.36% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 16.36% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 23.53% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 17.65% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 41.18% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 23.53% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 23.53% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 35 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.86% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.86% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 11.43% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 25.71% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 40.00% | |
| 10 | 1 | 2.86% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 7 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 57.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 26 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 26.92% | |
| B1 | 7 | 26.92% | |
| B2 | 12 | 46.15% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 8 | 30.77% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 69.23% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.54% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 34.62% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 19.23% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 26.92% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 19.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 6.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 42.86% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 42.86% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 18 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 8 | 44.44% | |
| B1 | 3 | 16.67% | |
| B2 | 7 | 38.89% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.56% | |
| Utilizator incepator | 7 | 38.89% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 38.89% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 17.65% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 29.41% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 23.53% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 17.65% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 41.18% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 23.53% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 23.53% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 31 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 30 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 10 | 33.33% | |
| B1 | 9 | 30.00% | |
| B2 | 11 | 36.67% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.23% | |
| Utilizator incepator | 13 | 41.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 54.84% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 30 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.33% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 23.33% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 29 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 13.79% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 20.69% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.34% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 27.59% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 20 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 45.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 3 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |