Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 19.57% | |
| Utilizator experimentat | 68 | 73.91% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 6.52% |
BISTRITA · Bistrița-Năsăud · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 92 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 92 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 92 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 19.57% | |
| Utilizator experimentat | 68 | 73.91% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 6.52% |
C — Competențe într-o limbă străină · 88 rezultate · 88 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 4.55% | |
| A2 | 28 | 31.82% | |
| B1 | 20 | 22.73% | |
| B2 | 36 | 40.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 4.35% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 5.43% | |
| Utilizator incepator | 49 | 53.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 34 | 36.96% |
E a) — Limba și literatura română · 92 rezultate · 90 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.11% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 4.44% | |
| 4,00–4,99 | 12 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 24 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 26 | 28.89% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 15.56% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 70 rezultate · 68 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 14 | 20.59% | |
| 5,00–5,99 | 30 | 44.12% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 4.41% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.47% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.55% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 27.27% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 31.82% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.55% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 80 rezultate · 77 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 12.99% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 25.97% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 15.58% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 41.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 21.43% | |
| Utilizator experimentat | 50 | 71.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 7.14% |
C — Competențe într-o limbă străină · 69 rezultate · 69 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 5.80% | |
| A2 | 25 | 36.23% | |
| B1 | 17 | 24.64% | |
| B2 | 23 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 1.43% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.43% | |
| Utilizator incepator | 46 | 65.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 31.43% |
E a) — Limba și literatura română · 70 rezultate · 68 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.47% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 4.41% | |
| 4,00–4,99 | 11 | 16.18% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 21 | 30.88% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 10.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 70 rezultate · 68 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 14 | 20.59% | |
| 5,00–5,99 | 30 | 44.12% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 4.41% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.47% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 61 rezultate · 58 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 17.24% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 18.97% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 24.14% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 25.86% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 13.64% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 81.82% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 15.79% | |
| B1 | 3 | 15.79% | |
| B2 | 13 | 68.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 13.64% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 18.18% | |
| Utilizator incepator | 3 | 13.64% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 54.55% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.55% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 31.82% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 22.73% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.55% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 27.27% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 31.82% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.55% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 36.84% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 21.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |