Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 74 rezultate · 74 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 12.16% | |
| Utilizator experimentat | 65 | 87.84% |
BREAZA DE SUS · Prahova · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 74 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 74 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 74 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 74 rezultate · 74 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 12.16% | |
| Utilizator experimentat | 65 | 87.84% |
C — Competențe într-o limbă străină · 74 rezultate · 70 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 2.86% | |
| A2 | 15 | 21.43% | |
| B1 | 18 | 25.71% | |
| B2 | 35 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 74 rezultate · 74 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 12.16% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 25.68% | |
| Utilizator incepator | 23 | 31.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 31.08% |
E a) — Limba și literatura română · 74 rezultate · 74 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.70% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 10.81% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 20.27% | |
| 7,00–7,99 | 25 | 33.78% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 32.43% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 12.24% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 20.41% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 12.24% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 18.37% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 34.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.00% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 44.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 38.46% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 23.08% | |
| 10 | 1 | 7.69% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 46.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.03% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.06% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 45.45% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 10.20% | |
| Utilizator experimentat | 44 | 89.80% |
C — Competențe într-o limbă străină · 49 rezultate · 47 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 4.26% | |
| A2 | 11 | 23.40% | |
| B1 | 14 | 29.79% | |
| B2 | 20 | 42.55% |
D — Competențe digitale · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 8.16% | |
| Utilizator incepator | 23 | 46.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 44.90% |
E a) — Limba și literatura română · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.08% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 12.24% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 24.49% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 32.65% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 26.53% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 12.24% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 20.41% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 12.24% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 18.37% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 34.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 46.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.03% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.06% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 45.45% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 16.00% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 84.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 17.39% | |
| B1 | 4 | 17.39% | |
| B2 | 15 | 65.22% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 76.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 36.00% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 44.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.00% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 44.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 38.46% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 23.08% | |
| 10 | 1 | 7.69% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |