Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.85% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 96.15% |
TASNAD · Satu Mare · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 26 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 26 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 26 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.85% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 96.15% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.85% | |
| A2 | 12 | 46.15% | |
| B1 | 4 | 15.38% | |
| B2 | 9 | 34.62% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 38.46% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.69% | |
| Utilizator incepator | 6 | 23.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 30.77% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 11.54% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.54% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.54% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 15.38% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 15.38% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 100.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.17% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 24 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 11 | 45.83% | |
| B1 | 4 | 16.67% | |
| B2 | 9 | 37.50% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 41.67% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 8.33% | |
| Utilizator incepator | 4 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.17% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.17% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 50.00% | |
| A2 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 2 | 100.00% |
E a) — Limba și literatura română · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 50.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 50.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 100.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 100.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |