Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 27.12% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 59.32% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 13.56% |
TARGU MURES · Mureș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 59 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 59 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 59 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 27.12% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 59.32% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 13.56% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 29 | 100.00% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 30 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 57 rezultate · 51 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 1.96% | |
| A2 | 1 | 1.96% | |
| B1 | 9 | 17.65% | |
| B2 | 40 | 78.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 11.86% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.69% | |
| Utilizator incepator | 16 | 27.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 35 | 59.32% |
E a) — Limba și literatura română · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.69% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.69% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 13.56% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 30.51% | |
| 8,00–8,99 | 28 | 47.46% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.69% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 44.83% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.69% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.39% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 28.81% | |
| 7,00–7,99 | 20 | 33.90% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 25.42% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 6.78% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.69% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 3.39% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 20.34% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 44.07% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 30.51% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 26.67% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.67% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 30 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 5 | 20.83% | |
| B2 | 19 | 79.17% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 6.67% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.33% | |
| Utilizator incepator | 8 | 26.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 63.33% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.33% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 53.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.33% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 46.67% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 27.59% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 51.72% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 20.69% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 29 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.70% | |
| A2 | 1 | 3.70% | |
| B1 | 4 | 14.81% | |
| B2 | 21 | 77.78% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 17.24% | |
| Utilizator incepator | 8 | 27.59% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 55.17% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.45% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 24.14% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 27.59% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 41.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.69% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 44.83% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 31.03% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 27.59% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 24.14% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.34% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.45% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 24.14% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 41.38% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 27.59% | |
| 10 | 0 | 0.00% |