Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 67 rezultate · 67 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 14.93% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 82.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 2.99% |
BRASOV · Brașov · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 67 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 67 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 67 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 67 rezultate · 67 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 14.93% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 82.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 2.99% |
C — Competențe într-o limbă străină · 55 rezultate · 55 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 18 | 32.73% | |
| B1 | 18 | 32.73% | |
| B2 | 19 | 34.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 25.00% | |
| A2 | 8 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 8.33% |
D — Competențe digitale · 67 rezultate · 67 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 31.34% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 5.97% | |
| Utilizator incepator | 4 | 5.97% | |
| Utilizator nivel mediu | 38 | 56.72% |
E a) — Limba și literatura română · 67 rezultate · 67 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.49% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 5.97% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 26.87% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 26.87% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 26.87% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 10.45% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.49% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 67 rezultate · 66 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.03% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.52% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 7.58% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 30.30% | |
| 7,00–7,99 | 22 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 24.24% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 40 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.50% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 27.50% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 7.69% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 11.54% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 26.92% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.54% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 19.23% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 12.00% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 88.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 12 | 48.00% | |
| B1 | 6 | 24.00% | |
| B2 | 7 | 28.00% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 12.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 48.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 28.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 44.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 28.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 36.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 28.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 8.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 24.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 33 | 78.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 4.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 20.00% | |
| B1 | 12 | 40.00% | |
| B2 | 12 | 40.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 25.00% | |
| A2 | 8 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 8.33% |
D — Competențe digitale · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 26.19% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.38% | |
| Utilizator incepator | 4 | 9.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 26 | 61.90% |
E a) — Limba și literatura română · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 9.52% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 26.19% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 11.90% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 42 rezultate · 41 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.44% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.44% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 9.76% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 31.71% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 31.71% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 21.95% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 40 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.50% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 27.50% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |